Filed Campaign Finance Forms

Filed Campaign Finance Forms 2021 Primary

  1. 120th Republican Committee 30 Day Post Primary
  2. 120th Republican Committee 6th Tuesday Pre Primary
  3. 5th District Democratic Committee 30 Day Post Primary
  4. 6th District Democratic Party 2nd Friday Pre Primary
  5. Alexandra Kokura Kravitz (Candidate and Committee) for Judge 2nd Friday Pre Primary
  6. Alexandra Kokura Kravitz (Candidate and Committee) for Judge 30 Day Post Primary
  7. Alexandra Kokura Kravitz (Candidate) for Judge 2nd Friday Pre Primary
  8. Chris Perry (Candidate) 30 Day Post Primary
  9. Citizens for John Yudichak 30 Day Post Primary
  10. Citizens for Velez 30 Day Post Primary
  11. Committee for Continued Good Government 2nd Friday Pre Primary
  12. Committee for Continued Good Government 30 Day Post Primary
  13. Committee to Elect Charles Toot Majikes Controller
  14. Committee to Elect DeCosmo, Shemansky, Ryba abd Feissner Registration Statement
  15. Committee to Elect DeCosmo, Shemansky, Ryba and Feissner 30 Day Post Primary
  16. Committee to Elect DeCosmo, Shemansky, Ryba and Feissner 6th Tuesday Pre Primary
  17. Committee to Elect Joe Caffrey 2nd Friday Pre Primary
  18. Committee To Elect Joe Caffrey 30 Day Post Primary
  19. Committee to Elect Nicarol Soto 30 Day Post Primary
  20. Committee To Elect Tarah Toohill 2nd Friday Pre Primary
  21. Committee to Elect Tarah Toohill 30 Day Post Primary
  22. Committee To Reelect Denise Thomas 2nd Friday Pre Primary
  23. Committee to Reelect Denise Thomas 30 Day post Primary
  24. David G. Bond Jr (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  25. Denise Thomas (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  26. Denise Thomas (Candidate) 30 Day Post Primary
  27. Dennis OBrien (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  28. Douglas Rush (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  29. Fermin Diaz (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  30. Fermin Diaz (Candidate) 30 Day Post Primary
  31. Frank Coughlin (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  32. Friends of Bednar 24 Hour Reporting
  33. Friends of Bednar 2nd Friday Pre Primary
  34. Friends of Bednar 30 Day Post Primary
  35. Friends of Bednar Amended Registration Statement
  36. Friends of Chris Perry 2nd Friday Pre Primary
  37. Friends of Chris Perry 30 Day Post Primary
  38. Friends of Chris Perry Registration Statement
  39. Friends of Jim Bobeck 2nd Friday Pre Primary
  40. Friends of Jim Bobeck 30 Day Post Primary
  41. Friends of Jim Bobeck Registration Statement
  42. Friends of Kathy Healey 2nd Friday Pre Primary
  43. Friends of Laura Dennis 24 Hour Report
  44. Friends of Laura Dennis 2nd Friday Pre Primary
  45. Friends of Laura Dennis 30 day Post Primary
  46. Friends of Matt Vough 30 Day Post Primary
  47. Friends of Mike Carroll 2nd Friday Pre Primary
  48. Friends of Mike Carroll 30 Day Post Primary
  49. Friends of Robert Mullen 2nd Friday Pre Primary
  50. Friends of Sheila Saidman Registration Statement
  51. Friends of Tony George 2nd Friday Pre Primary
  52. Friends of Tony George 30 Day Post Primary
  53. Friends to Elect Holly and Dennis to Council 2nd Friday Pre Primary
  54. Friends to Elect Holly and Dennis to Council Registration Statement
  55. George Bowers (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  56. George Bowers 30 Day Post Primary
  57. Gregory Wolovich Jr (Candidate) 30 Day Post Primary
  58. Hanover Area Committee 2nd Friday Pre Primary
  59. Hanover Area Committee 30 Day Post Primary 2
  60. Holly Homschek (Candidate) 2nd Friday
  61. James Dixon (Candidate) Annual Report
  62. James Sabatino (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  63. Jamie Miller (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  64. Jim Bobeck (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  65. John Adonizio (Candidate ) 30 day Post primary 2021
  66. John Lombardo (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  67. John Lombardo (Candidate) 30 Day Post Primary
  68. John Macri (Candidate) 30 Day Post Primary
  69. John Nilles (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  70. John Nilles (Candidate) 30 Days Post Primary
  71. Katherine Healey (Candidate) 30 Day Post Primary
  72. Keeping Kids in School PAC 2nd Friday Pre Primary
  73. Keeping Kids In School PAC 30 Day Post Primary
  74. Kendra Radle for Luzerne County Council Annual Report
  75. Kingston Republican Candidates Committee 30 Day Post Primary
  76. Kyle Rozitski 30 Day Post Primary
  77. Luzerne County Democratic Committee 2nd Friday Pre Primary
  78. Luzerne County Democratic Committee 6th Tuesday Pre Primary
  79. Maria Rodriguez (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  80. Mark Nenichka (Candidate) 30 Day Post Primary
  81. Martin L. Dartoe (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  82. Matt mariggi (Candidate) 30 Day Post Primary
  83. Melissa Etzle Patla (Candidate) 30 Day Post Primary
  84. Melissa Etzle Patla 2nd Friday Pre Primary
  85. Michael DiMare (Candidate) 30 Day Post Primary
  86. Michael Reich (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  87. Michael Reich (Candidate) 30 Day Post Primary
  88. Michelle Bednar (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  89. Michelle Bednar (Candidate) 30 Day Post Primary
  90. Michelle Good (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  91. Moms for HASD 2nd Friday Pre Primary
  92. Ned Evans (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  93. Newport Township Democrats 2nd Friday Pre Primary
  94. Newport Township Democrats 30 Day Post primary
  95. Pittston Area Visionary Team 30 Day Post Primary
  96. PSPA Political Action Committee 30 Day Post Primary
  97. PSPA Political Action Committee 6th Tuesday Pre Primary
  98. Republican Women of Luz Co Registration Statement
  99. Rick Stevens (Candidate) 30 Day Post Primary
  100. Ronald D Knapp (Candidate)2nd Friday Pre Primary
  101. Ronald Knapp (Candidate) 2nd Friday Pre Primary (Amended)
  102. Ronald Knapp (Candidate) 30 Day Post Primary
  103. Russell Davis (Candidate) 30 Day Post Primary
  104. Russell P Davis (Candidate) 2nd Friday Pre Primary
  105. Sam for DA Registration Statement
  106. Sharon Davis 2nd Friday Pre Primary
  107. Tarah Toohill (Candidate) 30 Day Post Primary
  108. Team Sabatino 2ND Friday Pre Primary
  109. Team Sabatino 30 Day Post Primary
  110. Team Sabatino 30 Day Post Primary
  111. Team Sabatino Registration Statement
  112. Toohill for Judge 2nd Friday Pre Primary
  113. Toohill for Judge 30 Day Post Primary
  114. Walter Banicky (Candidate 2nd Friday Pre Primary
  115. Walter Banicky (Candidate) 30 Day Post Primary
  116. Walter Griffith (Candidate) 2nd Friday Pre Primary (Amended)
  117. Walter Griffith 30 Day Post Primary
  118. Walter L Griffith Jr (Candidate) 2nd Friday Pre Primary

Note: If you get the message to download Adobe Reader when you try to open a document, it may mean that your browser cannot open a PDF Folio document.  While that message is still displayed click the download button to save the document to your computer and then open the downloaded file directly in Adobe Reader.